Солобай Юрій Володимирович

Солобай Юрій Володимирович

Керівник громадської організації «Інформаційно-аналітичний центр «Зелена бібліотека», автор 23 наукових праць.

Брав участь у розробці й реалізації багатьох міжнародних та всеукраїнських освітніх проектів (спільно з ОБСЄ, ООН, ПРООН, ЮНІСЕФ, МФ «Відродження», IREX та ін.).

Працював вчителем, науковим співробітником лабораторії позашкільної освіти Інституту проблем виховання НАН України; автор концепції «Зеленої бібліотеки».

Близько 15 років – у громадському секторі та бізнесі (керівник проектів, лектор, бізнес тренер).

«Все про екологію»

До Дня довкілля для школярів Подільського району провели акцію «Все про екологію».

У бібліотеці імені Юрія Збанацького, в рамках цільової бібліотечної програми з екологічного виховання користувачів “Обіймемо Землю красою і любов’ю”, відбулася година цікавих повідомлень “Все про екологію”, приурочена Дню довкілля.

Із зацікавленням учні 5-Б класу СШ № 93 слухали розповідь про збереження довкілля наукового співробітника Лабораторії екологічного виховання НАПН України, представника громадської організації “Зелена бібліотека” Юрія Солобая. Юрій Володимирович розповів, як берегти ресурси нашої планети й охороняти навколишнє середовище.

Діти отримали безліч корисних порад про те, як треба поводитись з різними видами відходів (від звичайних паперових пакетів до батарейок), як допомагати вирішувати екологічні проблеми, починаючи з шкільної лави.

На завершення усі отримали подарунки – чудові плакати, де представлена флора та фауна України, які будуть не лише нагадувати про цю повчальну зустріч, а й спонукатимуть їх до дій заради збереження нашого довкілля. 22.04.2015р.

«Зелений пакет»

На базі Кіровської ЗОШ пройшов семінар-тренінг по методиці використання навчального посібника “Зелений пакет”, який провели Пруцакова Ольга Леонідівна, кандидат педагогічних наук, докторант, старший науковий співробітник лабораторії екологічного виховання НАПН України та Солобай Юрій Володимирович, науковий співробітник екологічного виховання НАПН України.

 До роботи в семінарі були запрошені вчителі біології, екології, географії всіх шкіл Бориспільського району, які по закінченню отримали відповідні сертифікати.

  Навчальний комплекс “Зелений пакет” виданий в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ (Організації з безпеки та співробітництва в Європі”). 29.01.2013р.

День довкілля

Щороку в третю суботу квітня відзначається Український день довкілля. Це свято з’явилося завдяки підписанню спеціального президентського указу в 1999 році.

В принципі, поява цього свята пов’язана не з подіями в самій Україні, а з проведенням Стокгольмської конференції. Саме на річницю цієї події і була призначена дата свята. Конференція, що відбулася в Стокгольмі, зіграла вирішальну роль в глобальному екологічному русі.

Головна мета Дня Довкілля полягає в пропагування екологічних знань, формуванні екологічної культури у населення та вихованні громадянина, який здатний мислити екологічно та турбуватися про навколишнє середовище в якому він живе.
Наша школа є активним учасником екологічних акцій різноманітної направленості, тому ми організували проведення конференції «Зберігаючи Світ», що була присвячена проблемем екології та шляхам їх розв’язання. Почесним гостем конференції став науковий співробітник лабораторії екологічного виховання Інституту проблем освіти НАН України Солобай Юрій Володимирович.

На конференції були презентовані проектні роботи учнів «Електромобілі – правда і міфи», «Екоміста-наше майбутнє», «Екологічно чисті джерела енергії».

За підсумками конференції створено фонд екологічних робіт нашої школи.

16.04.2016р.

Науково-практичний семінар класних керівників та вихователів ГПД

21 січня в НВК “Домінанта” відбувся науково-практичний семінар  класних керівників та вихователів ГПД «Сучасні форми, методи і технології організації виховної роботи закладу у контексті Концепції українського патріотичного виховання».

На семінарі виступали наукові співробітники, які розглядали актуальність та проблематичність даної теми.

«Виховання моральної самосвідомості школярів у контексті патріотичного виховання» – Журба Катерина Олександрівна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник лабораторії громадянського та морального виховання Інституту проблем виховання НАПН України.

«Сучасні форми і методи патріотичного виховання» – Киричок Віра Андріївна, кондидат педагогічних наук кафедри педагогіки і психології післядипломної освіти Національного медичного університету ім. О. Богомольця.

«Сучасні тенденції екологічного виховання» – Колонькова Олена Олексіївна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Інституту проблем виховання НАПН України.

«Наслідки впливу військових дій на довкілля» – Солобай Юрій Володимирович, аспірант лабораторії позашкільного виховання Інституту проблем виховання НАПН України. 

21.01.2016р.

Коло інтересів: формування екологічно орієнтованого середовища, екологічне виховання, екологічна політика, корпоративна соціальна відповідальність.