Про нас

Про міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого,
засновника ТОВ «Освіта 3000»

Всеукраїнський конкурс ISEF «Обдаровані діти», 2001 рік, який проводив МОФ імені Ярослава Мудрого

Благодійна організація створювалась не на порожньому місці, адже Валентину Стрілько знала більшість освітян України, тисячі з яких побували в Гнідинській школі на Бориспільщині, яку вона очолювала, з метою запозичення нового змісту навчально-виховної роботи.

Не випадково в назву організації було взято й ім’я Київського князя Ярослава Мудрого, якого Москва наполегливо намагалась зробити своїм.   

5 серпня 1994 року Міністерство юстиції України зареєструвало Міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого. Цю подію широко висвітлили українські журналісти на радіо, телебаченні, в недавно створеній газеті «Дзеркало тижня», а також і в інших засобах масової інформації.

На час створення фонду ім’я Ярослава Мудрого не звучало ніде: ні в назвах вищих навчальних закладів, не було державних орденів його імені, не було пам’ятника Ярославу Мудрому в Києві, але в 1993 році був споруджений в російському Новгороді. Впродовж сотень років існувала негласна заборона московських радянських органів влади на пропаганду постаті Великого Київського князя в Україні. Створенням організації з його іменем було покінчено із знущанням російських політиків над українською історією. Згодом з’явилась Харківська юридична академія імені Ярослава Мудрого, президентом України запроваджено орден Ярослава Мудрого, а в Києві з ініціативи  та фінансового сприяння фонду був відкритий пам’ятник Ярославу Мудрому. Велична постать Великого князя нарешті поступово почала займати в Україні почесне історичне місце.

Мета створення Фонду була проукраїнською і державницькою: залучення благодійних і власних коштів на підтримку розвитку різних типів української національної школи, дошкільних, позашкільних та вищих навчально-шкільних закладів, національно-освітніх науково-методичних центрів українського шкільництва, що здобули або здобувають визнання широкої педагогічної громадськості України.

Основними завданнями фонду стали сприяння розширенню мережі україномовних навчально-виховних закладів відповідно до національного складу населення України, збільшенню їх кількості в місцях компактного проживання  українців за кордоном, прилученню всіх учасників навчально-виховного процесу до скарбів рідної мови, культури українського народу, його національних традицій.

Членами фонду була розроблена програма – проект «Українські національні школи» (1995-2005 роки).

Основне положення у програмі зайняла орієнтація підтримуваних Фондом освітніх закладів на формування у своїх вихованців української національної громадянської позиції: «Кожен має глибоко усвідомлювати свою національну приналежність, своє Боже призначення: жити задля свого добробуту й благополуччя і кращого майбутнього України».

Першими підтримали роботу фонду:

– Стецівська ЗОШ I-III ст. Звенигородського району, Черкаської області;

– Дніпропетровська загальноосвітня середня школа №139 імені Дмитра Яворницького;

– Фастівська школа народної майстерності Київської області;

– Коломийська гімназія ім. М.Грушевського;

– Київська середня школа №191 імені П. Тичини;

– Києво – Печерський гуманітарний колегіум;

– Український національний ліцей «Наукова зміна» м. Києва;

– Український коледж – середня школа №272 м. Києва;

– Санаторна школа-інтернат №8 м. Кривого Рогу;

– Києво – Могилянський колегіум;

– Навчально-виховний комплекс “Сквирський ліцей – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів” Сквирської районної ради Київської області;

– філологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

– Київський національний університет культури і мистецтв;

– Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка;

– Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара;

– Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова;

– інститут українознавства Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка та багато інших навчальних закладів України.

Після реєстрації Міжнародного освітнього Фонду імені Ярослава Мудрого новообраний президент фонду відразу звернулась до громадськості України та державних мужів з першим зверненням:

Вельмишановні друзі!

Хочеться бути почутою Вами, адже проблеми освіти — то проблеми, що стосуються всіх без винятку. То проблеми державні, першочергові і життєво важливі для України, що прагне стати європейською країною і бодай хоч трохи дотягнутися до тої сили, слави і державної могутності, яка була за часів Ярослава Мудрого.

Якщо ми всі разом від бідного сільського жителя до державного мужа спільно станем в оборону освіти і науки, значить буде Україна та, про яку ми всі мріємо: незалежна, могутня і багата.

Це аксіома, якої багато хто не хоче розуміти. Міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого єдина за всю історію українського шкільництва громадська організація, що ставить за мету підтримувати освіту як першооснову державності України.

І в міру наших сил та можливостей ми наполегливо працюємо в ім’я становлення державності і нової освіти. На цьому шляху багато перешкод, але і багато друзів в усіх регіонах України та далеко за її межами.

Запрошуємо до співпраці всіх, кому болить доля нашої держави.

З повагою,  Валентина Стрілько.

Люди добрі!

З усіх скарбів для людини найдорожчий — життя! З усіх святинь — найсвятіша Любов до рідної землі. З усіх обов’язків найбільший — правильно виховати дітей. Не надіюсь саме в цих вартостях життя на іноземну поміч і доброту, бо іноземці навчали нас довгі століття лиш одному — постійній обороні від загарбників, від наступу і насильства. Вірую в мудрість свого народу, тому й намагаюсь досвід сивих предків з’єднати з палкими серцями юного покоління. Вірую, що лише пробуджена національна свідомість кожного українця ствердить Україну як вільну і багату суверенну державу, з урядом, для якого національні інтереси будуть найвищою вартістю і законом дій, хоч би так, як нині в США, Японії,  Ізраїлі.

Тож закликаю спільно з Міжнародним освітнім фондом імені Ярослава Мудрого до дії, до роботи, яку за нас у світі ніхто не робитиме, тільки ми мусимо своїм розумом і своїми руками будувати нашу школу, нашу Україну.

І допоможе нам рідний Бог і добра Воля!

Василь Литвин, бандурист, Заслужений артист України

Шановні громадяни!

Освіта будь-якої держави – це найголовніша складова її поступального розвитку. Аби позбутися вад нашого суспільства, зупинити еміграцію українців, економічний спад і забезпечити розбудову високорозвиненої європейської держави, слід  якнайтісніше  об’єднати зусилля державних служб, громадських організацій  та всіх громадян нашої держави для розвитку і всебічної підтримки освіти  України, зміцнення її бази. Дуже важливо підтримати талановитих учнів, науковців, вчених, створити їм умови для прояву їх талантів.

Міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого давно, наполегливо і систематично працює в цьому напрямку.

Долучаймося до цієї святої і потрібної для України справи!

Олександр Рябека, народний депутат України VI, VII скликання

Український народе!

Освіта України потребує від всіх нас дбайливої материнської турботи. Буде належна освіта – буде у нас і сильна, багата та могутня держава. Це аксіома, яка не потребує доведення, але вимагає від кожного з нас великої праці, розуміння її важливості для нинішнього і прийдешнього поколінь.

Григорій Омельченко, народний депутат України, I-VII скликання, Герой України


Шановні українці!

Наші загальноосвітні школи постійно потребують допомоги не тільки з боку держави, а й з боку  громадськості. І не завжди фінансової, адже навчальні заклади в першу чергу повинні діяти в інтересах батьків, громади та в інтересах України. Лише тоді вони будуть  належною опорою всім.

Тільки освічене суспільство збудує сильну державу. Зробімо культ освіти в Україні!

Ніна Дроздович, Заслужений вчитель України

Так розпочалася щоденна копітка робота благодійної організації імені Ярослава Мудрого, яка не припиняється вже понад чверть століття! Приєднуйтесь!