Про директора

Коротко про директорку ТОВ «Освіта 3000» Валентину Стрілько

Валентина Стрілько народилася в селі Гнідин Бориспільського району Київської області в сім’ї медиків. Закінчила Київський державний університет імені Тараса Шевченка. Кандидатка педагогічних наук.

Працювала вчителем,заступницею директора, директоркою Гнідинської середньої школи Бориспільського району Київської області, заступницею голови Київської обласної державної адміністрації, радником Керівника Апарату Верховної Ради України, помічницею Голови Верховної Ради України.

Вагомий внесок зроблений нею особисто по увіковіченню пам’яті Київського князя Ярослава Мудрого, за її ініціативи надано статус Національного заповідника Вишгородському історичному комплексу Київської області, де була резиденція князя Ярослава Мудрого та прийнято рішення про спорудження пам’ятника Ярославу Мудрому в Києві. Одним із спонсорів його спорудження виступив Міжнародний благодійний фонд імені Ярослава Мудрого.

Валентина Стрілько у 80-х роках XX століття вела активну боротьбу за незалежність України. Вона була одним з ініціаторів створення на Бориспільщині «Народного руху України за перебудову» і першим головою цієї організації в 1990 році.

На початку 90-х років XX століття стояла у витоках створення Все-української громадської організації «Товариство української мови імені Тараса Шевченка».

Досвід Гнідинської школи, де вона довгий час працювала директором, згадується в новітній історії освіти України, зокрема, в монографіях і наукових працях. Концепція розвитку національної освіти, розроблена її педагогічним колективом та апробована в Гнідинській школі на Бориспіль-щині, була одною із складових при розробці нових шкільних навчальних планів в незалежній Україні.

Автор перших в Україні підручників з етики для початкових класів, ініціатор видання перших підручників для початкових класів з новим змістом освіти, має близько ста публікацій про проблеми освіти в Україні.

Ініціатор створення Всеукраїнської асоціації директорів шкіл України, що успішно діє до сьогодні. Нею започатковано в школах України нова форма позакласної роботи – Мала академія народних мистецтв, а також новий навчальний предмет – народознавство.

Громадська і освітня діяльність Стрілько відома не тільки в України, а й далеко за її межами: Канаді, США, Австралії, Німеччині, Англії, Франції, Угорщині та інших країнах світу.

За її ініціативи та безпосередньої участі встановлено пам’ятники Павлу Чубинському та Володимиру Мономаху в Борисполі, гетьману Івану Мазепі на його батьківщині в селі Мазепинці Білоцерківського району Київської області.

Працює на посаді Президента Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого та директорка ТОВ «Освіта 3000». Під її керівництвом міжнародна громадська організація стала однією з найвідоміших в Україні, визнана лауреатом Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2012» та «Благодійна Україна – 2013», стала переможцем Національного рейтингу благодійників в номінації «Лідер у сфері освіти та науки» в 2014 та 2015 роках та зайняла І місце в Національному конкурсі «Благодійна Україна – 2016».

За багаторічну сподвижницьку роботу в ім’я України та активну благодійну і громадську діяльність удостоєна премій Ліги українських меценатів імені Євгена Чикаленка, імені Дмитра Нитченка, а також відзначена Міжнародною премією «Тріумф», нагороджена орденом Христа Спасителя, відзначена нагородою Національного конкурсу благодійників «Ангел добра» та Бориспільської районної ради й Бориспільської районної державної адміністрації «За особливі заслуги перед громадою».

Список опублікованих праць Валентини Стрілько можна прочитати тут